צביעת הבית

מתכננים צביעת הבית ? להלן מדריך חובה לצביעת הבית, וכל הטיפים שחשוב מאוד לדעת, קריאה נעימה..

 

כולנו באיזה שהוא שלב בחיים עברנו את חוויית צביעת הבית , התפשפשנו באבק ונצבענו בשלל צבעים ואפילו די נהננו מכל הבלאגן, אבל אם לומר את האמת אנו לא תמיד מרוצים מהתוצאה הסופית, ולא תמיד יודעים לכמה זמן יחזיק הצבע במצבו הנוכחי, והאם יתקלף או יסדק בקרוב.

איכותה של הצביעה תלויה באיכות ההכנה לצביעה

ההכנה לצבע אינה פשוטה כמו יישום הצבע, במיוחד בבתים ישנים ובתים בעלי סדקים מרובים או צביעות עבר מרובות.
חומרי צביעת הפנים הנפוצים כגון צבע על בסיס אקרילי (סופרקיל נירוקריל) אינם בעלי מרקם המאפשר למלא סדקים או או להחליק קירות מחוספסים, בניגוד לצביעה בחומרים על בסיס סיד הצביעה בצבעים אקריליים בעלת מרקם דק וגמיש ולרוב מדגישה סדקים ואיזורים מחוספסים, ההכנה לצביעת הבית דורשת התייחסות למספר אלמנטים, כאשר לכל אחד פתרון שונה.

  1. שכבות צביעה קודמות.
  2. איכות מרקם הקיר.
  3. סדקים ונפיחויות.
  4. רטיבויות

אלו הן ארבע הבעיות הנפוצות ביותר אשר דורשות התייחסות וטיפול לפני ישום הצבע.
שימו לב ! צביעת הבית ללא טיפול מקצועי בבעיות אלו אם קיימות הוא בזבוז כסף, צביעת בית מקצועית ואיכותית תחזיק 7 שנים ויותר, צביעת הבית ללא טיפול בבעיות אלו  תקצר את תדירות הצביעה בכמה שנים, במקרים קשים יתכן שתאלצו לצבוע כל שנה או פחות, לכן אין טעם לצבוע את הבית ללא טיפול מקיף ומקצועי.
חשוב לזכור, לא תמיד ניתן לזהות בעיות אלו ללא בדיקה של בעל מקצוע, התייעצו עם בעלי מקצוע בנוגע לבעיות ולאופן הטיפול בהן. 


ועכשיו טיפ חשוב :
אחת הבעיות הנפוצות ביותר הן צביעה בצבע על בסיס אקרילי או פלסטי מעל שכבת צבע קודמת על בסיס סיד, לפני יישום הצבע יש לבדוק באיזה סוג צבע צבעו בפעם האחרונה, כלומר האם סיידו בצבע על בסיס סיד ? או בצבע אקרילי ? או אולי בצבע שמן? , חשוב מאוד לתת תשובות לשאלות אלו מכיוון שצבע אקרילי לדוגמא לא "יתפס" על צבע על בסיס סיד , או על צבע שמן , מה שניתן לעשות ומומלץ מאוד הוא לצבוע קודם בצבע מקשר "פריימר" המכונה בונדרול , שבעצם תפקידו הוא "להדביק" ולחזק שכבות צבע ישנות ובכך ליצור תשתית קיר חזקה שתשמור על איחודם של שכבות הצבע לאורך שנים.

זהו , ועכשיו לחלק שאנחנו הכי אוהבים, לקשקש על הקירות בידיוק כמו שהיינו ילדים ללכלך את הבגדים ובעיקר ליצור בית חם לאהובינו.

צביעת הביתובכן הנה כמה טיפים שיעזרו לכם :
דבר ראשון לפני שמתחילים עם צביעת הבית יש כמובן לתקן את כל החורים שעשינו כשתלינו את התמונות וגם את כל הניסיונות לחורים לידם.


לשם כך דרושים לנו מהנדס וקנסטרוקטור , לא ממ, כל מה שצריכים זה "מרית" המכונה שפכטל "ומרק" המכונה בדרך מוזרה שכזו גם שפכטל , ונייר זכוכית עדין .

ועכשיו לעבודה, הוציאו את כל המסמרים , נקו את החורים והסדקים מאבק (סדקים גדולים חובה לצבוע בפריימר) , כעת בעזרת המרית מלאו בחומר את החורים והקפידו למלא היטב את חלל החור, חכו שיתייבש ולטשו בעזרת נייר הלטש, יש לחזור על התהליך עד למילוי סופי והחלקה של שטח הקיר.