עיצוב הבית - סטיילינג

סטיילינג זה לא רק במספרה, איך עושים לדירה שלכם סטיילינג? בטיפ הבא..

סיימתם לשפץ? בשעה טובה!

ועכשיו לאחר שעבודות הבנייה הסתיימו ויש לנו קירות וגג מעל ראשינו.

חלוקת הבית נעשתה ויש לנו חללים שונים העונים לשמם המקצועי "חדר אירוח", "חדר שינה", "חדר רחצה" וכו".

כעת נותר לנו לרהט את החללים הללו.

האפשרויות הינם רבות, ההיצע בשוק רחב והמגוון שופע אין ספור אפשרויות.

ההבדל בין עיצוב נכון לבין כשלון חרוץ בעיצוב החלל נעוץ במושג אשר קרוי "סטיילינג".

סטיילינג הינו מילת המפתח בעולם האופנה של ימינו .
הוא כולל בתוכו את כל אותם הדברים שאפיינו את בתי האופנה בעבר, על שלל תכתיביהם .
ובמקביל, מאפשר למעצב של ימינו לערבב ולהתאים כל שעולה על רוחו כאשר מקורות ההשראה להצגת העיצוב, הם אינדיווידואליים, משתנים וניתנים להשפעה .

הסטיילינג בעיצוב הבית נובע בראש ובראשונה מנפשו ורצונותיו של הלקוח.

כאשר הסטיילינג בעיצוב הבית כולל:

  • צביעת הקירות
  • ריהוט מותאם
  • תאורה נכונה
  • הלבשת הבית בטקסטיל
  • שימוש בניואנסים קטנים אשר יביאו משב רוח רענן למקום הספציפי הזה.
  • עמידה בתקציב הראשוני

עלינו לעשות שימוש בחומרים השונים אשר אנו חושבים שהם יביאו תועלת למבנה וישביחו אותו, וכמובן שיעמוד במסגרת התקציב. המושג "זה לא יפה" הוא לא רלוונטי כלל וכלל. המושג " האם החומר הנ"ל משתלבעם השני " הוא אכן רלוונטי משום שישנם חומרים שלא ייראו במיטבם כאשר הם יהיו משולבים עם חומר אחר.

ישנם מגוון סגנונות בסטיילינג כשם שרוחב יריעת הנושא עמוק ומותאם לכל אופיים של בני האדם. הסטיילינג יבוא לידי ביטוי בשילוב הבדים הנכונים במערכות הישיבה וכן הוילונות אשר מעניקים השראה לריהוט הקיים בחלל.

החומרים בסטיילינג עשויים לבוא מכיוונים שונים ומעולמות שונים אשר יחדיו יצרו סגנון ייחודי ומיוחד.כגון: סטיילינג בסגנון LOW TECK : רצפת בטון מוחלק עם ספות עור גוון חום וונגה, גופי תאורה המעוצבים כקונוס יורדים מהתקרה וניצבים מעל שולחן זכוכית בעל רגלי מתכת. תמונת גזרי עצים המודבקים במסגרת גזעי עץ בגדלים של 70 X 120 על קיר המחופה בטיח פיגמנטי גוון חול.

אנו מבינים לעומק את רצונותיו רק אז אנו נוכל "להלביש" את הסטיילינג על המבנה על הספה כריות שיפון כחלחל בשילוב עיטורי מראות.

יחד עם רצוננו להימשך אחרי מגמות וטרנדים עיצוביים אשר מבטיחים לנו את ה"מילה האחרונה" בתחום העיצוב והרצון העז שלנו לומר לסובבים אותנו שיש לנו פריטים מעוצבים אנו חייבים לשאול את עצמנו מס" שאלות מנחות אשר נוגעות בצורך השימושי קיומי שלנו ובהרגלי המחיה שלנו. סטיילינג נכון הוא כזה אשר נותן מקום ביטוי לכל האביזרים והרהיטים בחלל באופן בו החלל משרה אווירה נעימה על הסובבים אותו. היכולת שלנו ליצור את השילובים הנכונים אשר יצרו את הסטיילינג תלויים ביכולת המעוף והיצירתיות שלנו, החובה היחידה אשר מוטלת עלינו היא להיות פתוחים לשילובי חומרים נכונים ולא ללכת שבי אחרי צו האופנה הטרנדי הנוכחי.

סטיילינג מטבעו תלוי באדם עצמו ומותאם לכל אחד אישית. הסתכלו סביבכם, חפשו השראה והחלו ליצור... בהצלחה.