עיצוב בגבס עיצוב פנים ומה שבינהם

עיצוב בגבס זהו אחד מן השלבים החשובים ביותר בתהליך הכולל של עיצוב פנים, איך נעצב את הבית בגבס ומה חשוב לדעת..

קיר גבס כמעצב הפנים שלכם!

במזל טוב רכשתם דירה חדשה .
עכשיו הגיע הזמן להעניק לה את הטץ האישי שלכם ולתת ביטוי הולם לטוב טעמכם !

בין אם הדירה חדשה לגמרי ובין אם זו דירה יד שנייה "סטנדרטית" רק שימוש בלוחות גבס פותח בפניכם מגוון רחב של אפשרויות עיצוב בגבס הניתנות לביצוע קל ומהיר כיד הדימיון וכיד הרצון:
להנמיך את התקרה ולקבע בתוכה תאורה שקועה כצו האופנה, ליצור נישות גבס מעניינות המוסיפות חן לחלל , ואפילו לשלב בינהם לבני זכוכית , להתקין קרניזים דקורטיבים בהיקף התקרה , לפעור חלונות נוספים שיחדירו את יופי הנוף הביתה , לשבור את הקווים היישרים של הבית ולרכך את מראהו ע"י בניית קירות גבס מעוגלים , ליצור קשתות בפיתחי הכניסה לחדרים , להסתיר את צנרת המיזוג ע"י בנייה דקורטיבית ועוד ועוד,,,,

כל אותם אלמנטים ההופכים דירה רגילה לדירה מסוגננת ואשר אינם ניתנים לביצוע ע"י בנייה קונבנציונלית .

בעבודה עצמית או בעזרת בעל מקצוע המתמחה בבניית גבס , תוכלו לממש בקלות את כל החלומות למציאות מרשימה ומעוצבת בכל סגנון רצוי.

בנייה בגבס ושימוש בקירות גבס לעיצוב פנים יצר מושג חדש בעולם הבניה ועיצוב הפנים, אין מדובר יותר ביציקות בטון, ערבוב טיח, ביצוע הולך וחוזר של שפכטל, החלקת קירות וכל אותם תהליכים מתמשכים.
התקנת הקירות מתבצעת בקלות ובמהירות עם גמר עבודות הריצוף, ובנוסף ליתרונות ההקמה עיצוב בגבס מקנה מראה גימור איכותי יותר וחלק ואסטטי יותר.

כמה שפכטלים והקיר עדיין אינו חלק ...
כולם יודעים עד כמה חשובים קירות חלקים ישרים וגימור נקי ואיכותי לחזות הבית שלכם, ועד כמה קשה להגיע לתוצאות טובות ומשביעות רצון.
ואולם כאשר מדובר בקירות גבס הבעיה אינה קיימת.
איכויותיו של עיצוב פנים מקצועי וכמו כן איכוית ביצוע הבנייה נמדדות באיכות הגימור, כאשר הגימור אינו איכותי ונקי כך כל העבודה כולה נראית.
הקירות הבנויים מלוחות הגבס יישרים כסרגל, מרקמם החלק למשעי וצביעתם האחידה מעניקים לדירה גימור איכוותי ומראה מושלם, מה הפלא איפוא שרבים מהקבלנים מעדיפים עבודה בגבס כחומר בנייה מועדף, הן כתחליף לטיח קונבנציונאלי לחיפוי פנים של קירות, הן למטרות עיצוב על ידי שימוש בטכניקות ושיטות עיצוב בגבס, ליצירת פתרונות הסוואה למערכות מיזוג , ועוד...

החזות המשופרת המתקבלת עם השימוש בלוחות גבס ותוך תכנון ושימוש בשיטות עיצוב בגבס מעניקים לבית ערך עיצובי יוקרתי ושימושי כאחד. 


ישנם מספר שיקולים אותם עלינו לקחת בחשבון ובין הייתר כדאי לקחת בחשבון את השיקולים הללו: 

1. האם אנו מתכננים חללים גדולים מספיק לצרכים שלנו? 

2. האם חדרים אלו יהיה מוארים או מאווררים? 

3. האם תיהיה גישה מתאימה לקווי מים חשמל או ביוב ? 

4. האם מיקום הדלתות והחלונות לא יפריעו לריהוט אותו אנו מתכננים לחלל ? עיצוב בגבס כולל גם יצירת גומחות " נישות גבס ", שילוב תאורה שקועה .
בתקרות או מדפים,יצירת מזנונים למערכות אודיו, חיפויים לטלוויזיות שטוחות, ועוד, ועוד...

לוחות גבס באים בכמה סוגים, כדאי לתכנן מראש שימוש של לוחות גבס בסוגים שונים ובהתאם למטרת השימוש בלוחות .
 לוח גבס לבן - מיועד לביית פנים ולאיזורים יבשים . 
לוח גבס ירוק - לוח שמיועד לאיזורים לחים כגון חדר האמבטיה. 
לוח גבס אדום - לוח שמונע התלקחות אש, כלומר מיוד למקומות כמו מטבחים.
 ובכן העבודה עם גבס מאפר למעצב הבית יד כמעט חופשית לגמרי בכל מה שקשור לגמישות העיצוב והבנייה שלו, יתרונות כאלו ועוד הופכים עיצוב בגבס ובכלל עבודות גבס לכדאיות מבחינה עיצובית ובטח מבחינה כלכלית.

המשך למדריך בנייה בגבס
המשך למדריך עבודות גבס